ASLAN EDMOND
Bir yılın daha sonuna geldik. Geçtiğimiz yılın ardından ilk gün yazdığım yazıyı bu sene tam tersi, bu yıldan çıkarken yazmak istedim.

Sarah Jio'nun insanı dinlendiren bir röportajını okudum. Buradan sizde okuyabilirsiniz ;http://www.sabah.com.tr/kitap/2016/12/09/yeni-hikayem-turkiyede-gececek

Kitaplarını okurken dinleniyor olmamı anlıyorum da, bir insan röportajlarıyla bile nasıl dinlendirebilir karşısındakini ? İşte ben bunu hayat bilgesi olmanın getirdiği hayat enerjisi olduğuna inanıyorum. Artık kendi hayatını çözmüş, bu dünyaya neden gönderildiğinin analizini yapmış ve kabullenmiş birinin sözleri beni dinlendiriyor. Kaygı yok, acele-telaş yok, umutsuzluk yok ve belki de en önemlisi hayatın tüm gerçeklerinin farkında olup hayata ve insanlara inançla, sevgiyle, umutla gitmek var. Bu da benim çok hoşuma gidiyor. Çünkü; bir insana aklınızla gidebilirsiniz, kumpaslarla-planlı yöntemlerle yaklaşabilirsiniz ve onunla ister arkadaş-dost-evli-sevgili bile olabilirsiniz. Ama bu hayatta hiçbir şey sevginin yerini tutmaz.

Bu yüzden yeni yıldan ilk dileğim;

 Sevgiyle, inançla, coşkuyla geçen bir yıl olsun.


 Haftada 1 yabancı film izle (Yabancı hayranlığı gibi gelmesin ama  yabancı sinema ile kıyasladığımız da yerli sinemamız çok geride değil mi sizce de ? İşini sevgiyle, emekle yapan insanların ortaya çıkarttıkları sanatsal değer taşıyan filmleri büyük bir keyifle izliyorum)

 Ayda 1 farklı -daha önce hiç okumadığın- bir yazarın kitabını oku,


 Fotoğraf çek (Evet belki çok basit ama pek fotoğraf çekmeyen biri olduğumu fark ettim)


 Sinemaya git (Ah ah en çok da bu maddeye üzülebilirim. 2015, 2016 özellikle bu iki sene yarış atı gibi çalışarak geçti benim için,hala da öyle. Hiç sinemaya gitmedim desem herhalde kimseyi inandıramam, ama gerçek bu. Çünkü,filme ayırabileceğim bütçeyi hep kitaba ayırdım.)

 Okuduğum üniversiteden mezun olmak, güzel bir iş sahibi olarak ve tüm bunları ilk önce ailemle paylaşmak istiyorum. Aile bu hayatta her şeyden önce gelir arkadaşlar. Hele de anneler. Babalar gene iyi-kötü bir hayat yaşıyor ama anneler evlatları için hiç gözünü kırpmadan hayatını,kendini feda edebiliyor. İşte biraz da bu yüzden başarılı olup ailemi de yanıma katıp şu güzel ülkemizde görmeyi istediğim bazı illere onlarla gitmek, orada güzel hatıra fotoğrafları olsun, yarınlara kalsın istiyorum.

 Elbette hepsinden önemlisi sağlık, sıhhat, huzur daim olsun.


 Ve kendim için en çok istediğim şey ise artık etrafımda ciddi anlamda kitap okuyan, edebiyatla ilgilenen, bu işe gönül veren ve kitaptan konuşmaktan büyük keyif alan, hiç bıkmadan kitaplardan, yazarlardan okuyan, araştıran, konuşmayı isteyen insanlarla etrafım dolsun, taşsın istiyorum. Şöyle, şöyle insanlar artık benden uzak olsun diye burada tek tek yazmayayım ama bu maddenin dışında kalan herkesten uzaklaşmış olmayı diliyorum. Kitap okuyan, fotoğraf çeken, güzel yemek yapan-yemesini de seven, gezmeyi seven insanları böyle mıknatıs gibi tek tek etrafıma kendime çekmeyi istiyorum.


Şimdiden yeni yılınız kutlu ve mutlu olsun. Ne dersiniz siz de #yeniyildileklerim etiketiyle bir liste oluşturmaya ?
0 Responses

Yorum Gönder